O nas

Studio Tańca

Mistrzów Świata

serdecznie zaprasza do wspólnej przygody z tańcem

Candela to Szkoła Tańca, oferująca naukę tańca użytkowego i sportowego w grupach/zespołach, solo i w parach, dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy na kursy tańca dla dorosłych oraz do dziecięco-młodzieżowych zespołów tańca sportowego.
Założyciele – Michalina i Kamil, to Mistrzowie Świata IDO w Tańcach Par, znani, doświadczeni i cenieni w Polsce, międzynarodowi instruktorzy, sędziowie i artyści.

CANDELA to przede wszystkim miejsce spotkań społeczności ludzi kochających tańczyć. Naszą misją jest zarażanie pasją do tańca, dawanie alternatywy na wolne chwile po pracy czy szkole, z przyjaciółmi i najbliższymi. Taniec jest wspólnym mianownikiem, który bez względu na wiek, zawód, miejsce zamieszkania czy styl tańca pozwala nam wspólnie się poznawać, integrować, nawiązywać znajomości i przyjaźnie. Połączyła nas miłość do tańca, a dziś pragniemy dzielić się tą wspaniałą pasją z wami wszystkimi „

–  Michalina i Kamil Boreccy

DLACZEGO CANDELA?

01

Oferujemy szeroką gamę zajęć prowadzonych przez starannie wyselekcjonowaną i doświadczoną kadrę instruktorską, w której skład wchodzą trenerzy specjaliści od Salsy LA, Bachaty, Merengue, Zouk, Dancehall, Zumby, Tańca Towarzyskiego, Break Dance, Belly Dance i innych – utytułowani tancerze oraz dyplomowani instruktorzy, trenerzy i sędziowie Polskiego Związku Tańca oraz International Dance Organisation – aktualni Mistrzowie Polski i Świata.

02

Jesteśmy członkiem PZTan Polskiego Związku Tańca oraz IDO International Dance Organisation.

03

Gwarantujemy nowoczesną, profesjonalną klimatyzowaną salę taneczną o pow. 100m², parkiet taneczny, lustra, szatnię oraz miłą obsługę.

04

Posiadamy bogatą ofertę zajęć dla par i solo, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

05

Naszą misją jest popularyzacja tańca. Jesteśmy ambitni, cierpliwi, pracowici i dbamy o jakość prowadzonych zajęć. Profesjonalnie doradzimy i dołożymy wszelkich starań, żeby wszyscy nasi kursanci byli zadowoleni.

06

Dzięki aktywnej współpracy z wieloma szkołami i instytucjami tańca w Polsce i na świecie, mamy ogromne doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Pracujemy w oparciu o autorskie, starannie wypracowane i sprawdzone programy nauczania, dostosowane do wieku i możliwości kursantów.

07

Posiadamy wiedzę i umiejętności, poparte wieloma szkoleniami u najlepszych polskich i zagranicznych autorytetów tańca. Nieustannie szkolimy się i rozwijamy, bo naszym motto jest: „Zawsze można jeszcze lepiej i więcej”.

08

Zostaliśmy nagrodzeni przez Polskie Towarzystwo Tańca za propagowanie polskiego tańca w Europie i na Świecie.

09

Prowadzimy zajęcia również po angielsku i włosku.

10

Jesteśmy jednymi z was, współtworzymy społeczność pasjonatów tańca, która spędza czas wspólnie nie tylko na zajęciach, ale także organizowanych przez nas warsztatach, salsotekach, wieczorkach tanecznych i innych wydarzeniach taneczno-kulturalnych.

NASI INSTRUKTORZY

Kamil Borecki

Tańce Karaibskie, Zouk, Pierwszy Taniec, Taniec Towarzyski, Candela Team Pary

Zobacz więcej

Założyciel Szkoły CANDELA. Aktywista Salsy i Bachaty w Kielcach. Dyplomowany Instruktor Tańca Jazzowego, utytułowany tancerz z 30-letnim stażem tańca, ogromnym dorobkiem osiągnięć i długoletnią ogólnopolską i międzynarodową praktyką instruktorską z zakresu tańców karaibskich.

Organizator Krajowych Mistrzostw Polski – eliminacji do Mistrzostw Europy i Świata w Tańcach Par 2013 i 2017. Sędzia I kategorii i Vice Prezes Polskiego Związku Tańca. Międzynarodowy Sędzia Tańca IDO. Inżynier Technik Komputerowych i Telekomunikacji. Uczestnik wielu krajowych i zagranicznych turniejów tańca.

Od 2006 roku specjalizuje się w tańcach kubańskich i karaibskich:

 • Salsa LA
 • Bachata
 • Merengue
 • Zouk

Kamil i jego partnerka Michalina, są prekursorami i pionierami Zouk Lambady w Polsce oraz Bachaty, Salsy i Merengue w Kielcach. Jako jedyni w Polsce międzynarodowi instruktorzy Zouk, całe swoje doświadczenie oraz umiejętności zdobywane latami, poparte wieloma szkoleniami u najlepszych, przekazują miłośnikom tańca ucząc oraz występując na Międzynarodowych Festiwalach Tańca w Polsce i za granicą. Od 2008 roku pod nazwą ZOUK POLAND ZONE, tworzą polską scenę Zouk Lambady, organizując w Polsce warsztaty „Movimiento Zouk”. Jako instruktorzy wyróżniają się wyjątkowym poczuciem humoru, a największy nacisk na zajęciach kładą na użyteczność tańca, prowadzenie i podążanie w parze.

Osiągnięcia:

 • Dwukrotne Mistrzostwo Polski w Bachata (Gniezno’08 i Wołomin’09).
 • Vice Mistrzostwo Świata w Bachata (Moskwa’09).
 • Vice Mistrzostwo Świata w Salsie (Moskwa’09).
 • Mistrzostwo Świata w Zouk Lambada (Nauders’08).
 • Dwukrotny srebrny medal Międzynarodowego Grand Prix Salsy „Primavera Salsa Open” w Salsie LA.

W 2010 roku został nagrodzony przez Polskie Towarzystwo Taneczne Okręg Freestyle za wybitne osiągnięcia i propagowanie polskiego tańca w Europie i na Świecie.

Kamil od 15 lat jest trenerem i choreografem mistrzowskich grup CANDELA TEAM PARY  w kategorii IDO Tańce Par, które mają na swoim koncie tytuły, m.in. Mistrzostwo Polski oraz Mistrzostwo Świata.

Dla Kamila najważniejszym elementem pracy  instruktorskiej jest stworzenie miłej atmosfery na zajęciach oraz dobra zabawa.

Michalina Podolska-Borecka

Tańce Karaibskie, Zouk, Taniec Towarzyski, Pierwszy Taniec, Trener Candela Team Master i Candela Aktywne Mamy Team

Zobacz więcej

Założycielka Szkoły CANDELA. Aktywistka Salsy i Bachaty w Kielcach. Dyplomowany Instruktor Tańca Jazzowego, utytułowana tancerka z 27-letnim stażem tanecznym, ogromnym dorobkiem sukcesów  i długoletnią ogólnopolską i międzynarodową praktyką instruktorską z zakresu tańców karaibskich.

Menadżer pierwszych w Polsce Międzynarodowych Targów Tańca SHOWEXPO w Targach Kielce. Organizator Krajowych Mistrzostw Polski – eliminacji do Mistrzostw Europy i Świata w Tańcach Par 2013 i 2017. Vice Prezes Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Tańca SPiRT CARIBE.

Sędzia I kategorii i Dyrektor Departamentu Tańców Karaibskich, Tańców Par i Synchro Dance Polskiego Związku Tańca. Chair person of Caribbean Show Committee w International Dance Organization (IDO). Międzynarodowy Sędzia Tańca IDO. Sędzia Główny Krajowych Mistrzostw oraz innych turniejów tańca. Wielokrotny Sędzia Mistrzostw Europy i Świata Tańców Karaibskich, Tańców Par i Synchro Dance.

Magister Pedagog (Resocjalizacja i Profilaktyka Społeczna) Instytutu Pedagogiki i Psychologii Akademii Świętokrzyskiej oraz absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej im. L. Różyckiego I stopnia w Kielcach.

Swoją przygodę z tańcem (taniec towarzyski, disco-dance, show-dance, hip hop) zaczęła w 1993r, uczestnicząc i odnosząc sukcesy w Krajowych Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Europy i Ogólnopolskich Turniejach Tańca.

Od 2006 roku specjalizuje się w tańcach kubańskich i karaibskich:

 • Salsa LA, NY
 • Bachata
 • Merengue
 • Zouk
 • Latin Jazz

Swój warsztat taneczny oraz wiedzę zdobywała i nieustannie szkoli u tancerzy takich jak: Eddie Torres, Melissa Rosado, Francisco Vazquez, Ania Chagowska, Super Mario, Roberto Bianchi, Antonio Berardi, Jasmina Berardi, Yamulee, Juan Matos, Adolfo Indacochea, Luis Vasquez, Johny Vasquez, Majusee, African Jet, Korke & Judith, Gosia Kulpa, Andrea & Silva, Fernando Sosa, Ismael Gutierez, Adilio Porto, Kadu Pires, Larissa Thayane, Pasty & Josta, Mafie Zouker, Evelyn & Xandy, Leo Becky, Wakko & Masha i wiele innych.

Michalina i jej partner Kamil, są prekursorami i pionierami Zouk Lambady w Polsce oraz Bachaty, Salsy, Caribbean Show i Merengue w Kielcach. Jako pierwsi w Polsce międzynarodowi instruktorzy Zouk, całe swoje doświadczenie oraz umiejętności zdobywane latami, poparte wieloma szkoleniami u najlepszych, przekazują miłośnikom tańca ucząc oraz występując na Międzynarodowych Festiwalach Tańca w Polsce i za granicą. Od 2008 roku pod nazwą ZOUK POLAND ZONE, tworzą polską scenę Zouk Lambady, organizując w Polsce warsztaty „Movimiento Zouk”. Jako instruktorzy wyróżniają się wyjątkowym poczuciem humoru, a największy nacisk na zajęciach kładą na użyteczność tańca, prowadzenie i podążanie w parze.

Osiągnięcia:

 • Dwukrotne Mistrzostwo Polski w Bachata (Gniezno’08 i Wołomin’09).
 • Vice Mistrzostwo Świata w Bachata (Moskwa’09).
 • Vice Mistrzostwo Świata w Salsie (Moskwa’09).
 • Mistrzostwo Świata w Zouk Lambada (Nauders’08).
 • Dwukrotny srebrny medal Międzynarodowego Grand Prix Salsy „Primavera Salsa Open” w Salsie LA.

W 2010 roku została nagrodzona przez Polskie Towarzystwo Taneczne Okręg Freestyle za wybitne osiągnięcia i propagowanie polskiego tańca w Europie i na Świecie.

Michalina od jest założycielką, trenerem i choreografem zespołu CANDELA MASTER TEAM i KLUBU AKTYWNEJ MAMY, które mają na swoim koncie tytuły, m.in. wielokrotnych Mistrzów Polski oraz Świata.

Dla Michaliny najważniejszy jest profesjonalizm i świadomość ciała u tancerzy. Jest surowym i wymagającym trenerem, pod okiem, którego wielu tancerzy odniosło ogromne sukcesy i szkoli do dzisiaj swój warsztat taneczny.

Julia Szewczyk

Tańce Karaibskie

Zobacz więcej

Dyplomowany Instruktor Tańca Jazzowego. Od dzieciństwa interesuje się tańcem, specjalizuje się w tańcach karaibskich. Od 2008 startuje w turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych. Od 2011 zawodniczka Candela Master Team. Uczestniczka wielu warsztatów i festiwali tanecznych. Swój warsztat rozwija pod okiem najlepszych instruktorów. Trener asystent zespołu Candela Pary.

  Anna Żurawska

  Jazz, Modern, Dzieci 3-6 lat, Trener Zespołów Candela Art

  Zobacz więcej

  Anna Żurawska Trener Zespołów Candela Art. Kierownik Letnich Warsztatów Tanecznych.

  Mgr fizjoterapii z wieloletnim stażem pracy, w 2009 roku ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Przez wiele lat zdobywała doświadczenie zawodowe pracując w placówkach ochrony zdrowia na terenie województwa świętokrzyskiego. W latach 2010-2019 pracowała jako wykładowca akademicki na Wyższej Szkole Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach. Od 2012 roku prowadzi zajęcia z anatomii, fizjologii i biomechaniki człowieka na Instruktorskim Kursie Kwalifikacyjnym z dziedziny tańca jazzowego przy Kieleckim Teatrze Tańca. Ukończyła m.in. kursy: PNF, Kompleksową Terapię Obrzękową, Kinesiology Taping, kurs masażu oraz Pilates. Brała udział w wielu konferencjach naukowych stale poszerzając swoja wiedzę.

  Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w 1996 roku w STiS Rewanż w Kielcach. Wraz z formacją przez kilkanaście lat corocznie brała udział w KM IDO wielokrotnie zdobywając miejsca medalowe. Była jedną z reprezentantek Studia na Mistrzostwach Świata Show Dance w Riesie. Brała udział w systematycznych treningach z akrobatyki sportowej. W 2009 roku ukończyła 2,5 letni Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny z dziedziny Tańca Współczesnego uzyskując tytuł Instruktora Tańca. W latach 2010-2012 była tancerką Kieleckiego Teatru Tańca systematycznie biorąc udział w lekcjach tańca jazzowego i klasycznego, prowadzonych przez pedagogów Kieleckiego Teatru Tańca: Elżbietę Pańtak, Grzegorza Pańtaka, Ewelinę Kubot – Łącką i Małgorzatę Ziółkowską oraz w spektaklach realizowanych przez Kielecki Teatr Tańca. Od kilkunastu lat bierze udział w licznych warsztatach tanecznych stale poszerzając swoją wiedzę. Od 2009 do 2018 roku jako jeden z choreografów pracowała z dziećmi i młodzieżą w zespole Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach eMKa Dance (Małe Kielczanki). Jej choreografie zostały niejednokrotnie docenione na Ogólnopolskich i Międzynarodowych Festiwalach Tańca. Od wielu lat prowadzi konsultacje i warsztaty taneczne na terenie całego kraju.

  W 2014 uzyskała tytuł Sędziego Polskiego Związku Tańca. Aktywnie działa na rzecz Polskiego Związku Tańca współpracując z Zarządem PZTan. Od 2016 roku współpracuje ze Szkołą Tańca i Wdzięku Step By Step w Kielcach prowadząc systematyczne lekcje tańca jazzowego. Od 2018 roku jest trenerem i choreografem w zespołach Candela Art przy Studiu Tańca Candela w Kielcach. Od 2019 roku jest Prezesem Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Tańca Caribe oraz głównym organizatorem Letnich Warsztatów Tanecznych. Bardzo ważny jest dla niej kontakt z dziećmi i młodzieżą. Buduje zespoły opierając się na przyjaźni i pełnym profesjonalizmie a rozwój jej podopiecznych jest dla niej największą satysfakcją.

  Magdalena Wójcikiewicz

  Tańce Karaibskie, Pierwszy Taniec, Trener Candela Junior, Trener zespołów i kierownik filii Studio Tańca Candela w Siennie k. Ostrowca Świętokrzyskiego.

  Zobacz więcej

  Kierownik filii Studia Tańca Candela Sienno. Główny Choreograf i Trener grup turniejowych. Dyplomowany Instruktor Tańca Jazzowego. Utytułowana Tancerka z uzyskaną najwyższą międzynarodową klasą taneczną S. Z tańcem związana od ponad 20 lat. Sędzia II kategorii Polskiego Związku Tańca. Magister Filologii polskiej z trzema ukończonymi specjalizacjami (Komunikacja medialna, Wiedza redakcyjno-wydawnicza, Menadżer kultury). Prywatnie mama trójki dzieci. W pracy z Zawodnikami Magda przede wszystkim wymaga zaangażowania i charakteru do pracy. Stara się zarazić swoją pasją do tańca każdego, kto tylko przekroczy próg sali.

  Aleksandra Adamiec

  Tańce Karaibskie, Dancehall, Reggeaton, trener Candelicious. 

  Zobacz więcej

  Tancerka, Dyplomowany Instruktor Tańca Jazzowego. Swoją przygodę z tańcem zaczęła w 2005 roku od kursów tańca towarzyskiego i salsy, wkrótce potem dołączyła do formacji Candela Team. Jest uczestniczką wielu krajowych turniejów tanecznych i reprezentuje Polskę na Światowych Mistrzostwach IDO odnosząc duże sukcesy m.in. Wielokrotne Mistrzostwo Polski w Bachata, Merengue, Caribbean i Salsa. Jej pasją jest również Dancehall. Ola jest uczestniczką licznych szkoleń i warsztatów dancehallowych w całej Polsce. Nieustannie rozwija swój warsztat dancehallowy pod okiem najlepszych instruktorów. Jest trenerką pierwszego w Kielcach Dancehallowego teamu.

  Taniec jest dla niej sztuką, która pozwala pokazać emocje za pomocą ruchu. Najważniejsze w tańcu jest to, żeby nie pozwolić by stał się on rutyną, a zawsze pozostawał pasją.

  Wiktoria Cedro

  Tańce Karaibskie.

  Zobacz więcej

  Wiktoria Cedro dyplomowany instruktor tańca. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w 2013 roku dołączając do zespołu Candela Master Team tym samym rozpoczynając naukę salsy, bachaty, a także merengue. Następnie w 2019 roku dołączyła do zespołu Candelicious team gdzie rozwija się m. in w stylach reggaeton oraz dancehall. Na swoim koncie ma wielokrotne mistrzostwo Polski, Europy oraz Świata w kategoriach salsa solo, grupy i formacje, caribbean show solo oraz grupy, a także synchro dance. Stale poszerza swoją wiedzę szkoląc się u najlepszych tancerzy oraz instruktorów na świecie.

  Ewelina Kubot-Łącka

  Pedagog baletu.

  Zobacz więcej

  Jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu (dyplom: taniec sceniczny) i Akademii Świętokrzyskiej Kielce (studia magisterskie), a także Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego z dziedziny tańca współczesnego. Wykładowca z dziedziny tańca klasycznego na Instruktorskim Kursie Kwalifikacyjnym w Kielcach i Krakowie. Wykładowca z dziedziny tańca klasycznego na WSU w Kielcach. Pobiera nauki na warsztatach w Polsce, Francji i Stanach Zjednoczonych, z technik tanecznych: klasyka, jazz, modern, współczesny, underground, lirycal jazz, broadway jazz, funky. Od 2001 do 2017 r. pedagog tańca klasycznego, tancerka solistka oraz inspektor baletu w Kieleckim Teatrze Tańca. Brała udział w ponad 40 premierach i spektaklach na scenach polskich (Warszawa, Łódź, Poznań, Kraków i inne) i zagranicznych (Czechy, Ukraina, Niemcy, Japonia, Stany Zjednoczone,Chiny, Izrael). Od 2017 r. pedagog tańca klasycznego oraz jazzowego w szkołach tańca.

  Kinga Bodzioch

  High Heels, Reggeaton, Dancehall. Trener Candelicious.

  Zobacz więcej

  Od 2006 roku zawodniczka turniejowa posiadająca wielokrotne Mistrzostwo Polski w kategorii Synchro Dance. Długoletnia tancerka zespołu Candelicious oraz uczestniczka wielu warsztatów i szkoleń w dziedzinie tańca m.in. high heels, reggeaton, dancehall. Ukończyła dwuletni Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny z dziedziny Tańca Jazzowego w Kieleckim Tatrze Tańca. Trener Zespołów Candelicious.

  Marysia Krzemińska

  Front Desk. 

  Zobacz więcej

  Przez 13 lat związana z tańcem. Swoją przygodę rozpoczęła w 2008 roku w zespole Małe Kielczanki. Ostatnie 3 lata należała do grupy tanecznej Candela ART w Studiu Tańca Candela. Aktualnie studentka Kryminologii stosowanej na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Obsługa recepcji Studio Tańca Candela.

  Kontakt z nami

  Zadzwoń

  Recepcja 41 342 51 63

  Właściciele:

  Michalina Podolska-Borecka 888 509 939

  Kamil Borecki 660 691 520

  Adres

  ul. Daleka 40 II piętro
  25-319 Kielce

  }

  Godziny otwarcia

  Pon - Pt 16:00 - 22:00

  Sob-Nd 9:00 - 20:00*

  *(w przypadku odbywających się zajęć)

  Copyright © 2024 - Candela Studio Tańca Kielce - Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Realizacja WEBTEC Agencja Interaktywna