Kalendarz Imprez

Zouk Poland Zone

Michalina i  Kamil, założyciele Studio Tańca Candela, są prekursorami i pionierami stylu Brasilian Zouk  w Polsce oraz Bachaty, Salsy, Latin Show i Merengue w Kielcach. Uznani za najlepszych w Polsce, międzynarodowi instruktorzy Zouk, całe swoje doświadczenie oraz umiejętności zdobywane latami, poparte wieloma szkoleniami u najlepszych zagranicznych instruktorów, przekazują miłośnikom tańca na międzynarodowych kongresach i festiwalach tańca oraz warsztatach w całej Polsce i za granicą. Pod nazwą ZOUK POLAND ZONE od 2008 roku tworzą polską scenę Zouk, organizując w Polsce warsztaty z cyklu „Movimiento Zouk”.


ZOUK jest stylem muzyki i tańca pochodzącym z wysp Guadeloupe, Martinigue i Haiti. W potocznym języku oznacza: „impreza” lub „festiwal”. W Europie najbardziej popularny jest we Francji i Holandii, ale my sprawiliśmy, że jest również w Polsce.
Jest formą bardzo sensualną, zmysłową, wymagającą ogromnej świadomości i giętkości ciała. Taniec ten to przede wszystkim ruchy bioder oraz ramion zsynchronizowane w parze.To płynność ruchów rąk, ramion i nóg, a w szczególności zmysłowe krążenia głowy oraz liczne "head flicks" typowe dla partnerki.
Zouk jako styl tańca dzieli się na kilka odmian: Zouk Love, Brasilian zouk i Lambazouk, Angolan Kizomba i Cape Verdean Cola-Zouk, SoulZouk, Neozouk, Lyrical Zouk.
 

www.zouk.com.pl


© Candela Kielce 2011 - 2019 / Zouk Poland Zone 2011 - 2019 - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie oraz rozpowszechnianie materiałów zawartych na niniejszej stronie jest zabronione!
code by: codeplex.pl