Kalendarz Imprez

Taniec sposobem na odchudzanie

 
Istnieje wiele sposobów na to, aby pozbyć się kilku dodatkowych kilogramów, jednym z nich jest taniec. Taniec to połączenie przyjemności z pożytecznością, taniec dostarcza pozytywnych emocji, a wraz z nim tracimy zbędny tłuszczyk nagromadzony poprzez nieracjonalne żywienie. Od wielu lat taniec jest bardzo popularny. Stało się tak na skutek ogromnej ilości programów telewizyjnych, w których uczestnicy (w przeważającej większości osoby medialne) zmagają się z różnymi stylami tańca. Taniec to przyjemny sposób na zrzucenie kilku kilogramów.


Godzina tańca pozwala na pozbycie się od 200 do 400 kcal, w zależności od intensywności ruchów. Ponadto świetnie aktywizuje wszystkie mięśnie ciała, pracują nie tylko nogi i biodra, ale także ręce i brzuch. Taniec to nie tylko wysiłek fizyczny, to także sposób na rozrywkę i uatrakcyjnienie długich zimowych wieczorów. Taniec pomaga na pozbycie się stresów i ukojenie nerwów. Zmniejsza bóle pleców i bóle menstruacyjne. Posiada właściwości terapeutyczne.

Tańcząc przy dźwiękach ulubionej muzyki, łatwo się zapomnieć, łatwo też się zrelaksować. Taniec jest dobry dla osób w każdym wieku. Młodsi mogą tańczyć przy żywych, energetyzujących rytmach, a starsi przy stonowanej, spokojniejszej muzyce. Każda osoba znajdzie dla siebie odpowiednią formę tańca, bo istnieją różne odmiany, może on być towarzyski lub tańczony w pojedynkę. Taniec jest idealnym pomysłem na jesienną chandrę i zimową depresję. Do tańca nie jest nam potrzebny żaden sprzęt sportowy, wystarczy wygodne ubranie i buty.

Po profesjonalnym kursie tańca, każda z nas stanie się prawdziwą królową parkietu. Na każdej tanecznej imprezie będziemy budziły podziw, a inne kobiety będą z zazdrosnym okiem patrzyły na nasze wywijasy.
© Candela Kielce 2011 - 2021 / Zouk Poland Zone 2011 - 2021 - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie oraz rozpowszechnianie materiałów zawartych na niniejszej stronie jest zabronione!
code by: codeplex.pl