Kalendarz Imprez

Pierwszy Taniec - dobre rady

Jeśli jesteście parą niewprawioną w tańcach, parkiet zawsze omijaliście z daleka, a zależy Wam na tym, aby w trakcie swojego pierwszego tańca wypaść jak najmniej amatorsko, możecie wziąć udział w kursie tańca. Macie do wyboru lekcje indywidualne lub kursy grupowe.


Pierwszy Taniec Pary Młodej jest symbolem nierozłączności oraz znakiem dla gości do rozpoczęcia zabawy. To tradycyjny i niezbędny element każdego wesela. To także taki moment, w którym Państwo Młodzi obserwowani są przez swoją publiczność - gości. Ważne jest, aby się do niego dobrze przygotować. Nie musicie tańczyć jak mistrzowskie pary z konkursów tanecznych, ale ważne jest też, aby w trakcie pierwszego tańca się nie skompromitować. Dobrze jest więc go poćwiczyć i zawczasu przemyśleć wszystkie elementy, które decydują o tym, czy finalnie będzie on tańcem udanym.


Kursy tańca pozwolą Wam na techniczne opanowanie kroków, dopracowanie choreografii, a także przećwiczenie z pozoru tak banalnej, choć w praktyce niełatwej rzeczy, jaką jest wejście na parkiet. Najczęściej wybieranymi rodzajami tańca do wykonania właśnie w trakcie pierwszego tańca weselnego są: walc angielski, walc wiedeński, oraz bachata. Wbrew pozorom wybór utworu, który będzie towarzyszył Nowożeńcom w trakcie ich pierwszego tańca nie jest zadaniem łatwym. To trudna decyzja zwłaszcza, gdy Para Młoda nie ma „swojej piosenki”, utworu, który kojarzyłby jej się z pięknymi, wspólnie spędzonymi chwilami. Dlatego jeśli macie problem z wyborem doradzimy wam odpowiedni dla was utwór.


Nasze rady dot. Pierwszego Tańca:

- jeżeli macie już „swoją” piosenkę - zwróćcie uwagę na to, aby wybrany przez Was utwór, był bardzo rytmiczny (polecamy wam wszelkie walce, podstawowe kroki tych tańców, są dość proste do opanowania)

- pamiętajcie, że umowny czas trwania choreografii to około 2,5 - 3 minuty (dłuższe są niestety nudne dla publiczności)

- dopasujcie wybór stylu tańca do swojego stroju. Chodzi tu zwłaszcza o strój Panny Młodej. Najlepszym przykładem są suknie na dużym kole, w których trudno będzie zatańczyć energetyczny hip – hop lub disco. Podobny problem związany jest z butami, szczególnie, jeśli chodzi o panie, które nie przywykły do chodzenia na obcasach. Tym trudniej będzie im w nich sprostać wymagającej choreografii. A pierwszy taniec ma być przecież przyjemny, zamiast stanowić źródło niepotrzebnego stresu, lub co gorsza, przyczynić się do wypadku na parkiecie.


W razie wątpliwości i dodatkowych pytań, służymy radą i pomocą. Zapraszamy na lekcje i kursy.



 
Kontakt:
Michalina tel. 888 509 939
Kamil tel. 660 691 520



© Candela Kielce 2011 - 2019 / Zouk Poland Zone 2011 - 2019 - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie oraz rozpowszechnianie materiałów zawartych na niniejszej stronie jest zabronione!
code by: codeplex.pl