Kalendarz Imprez

Michalina Podolska-Borecka

Ladies Styling, Salsa La, Bachata, Zouk, Taniec Towarzyski, Trener Candela Team Master i Candela Aktywne Mamy Team


Założycielka Szkoły CANDELA. Aktywistka Salsy i Bachaty w Kielcach. Dyplomowany Instruktor Tańca Jazzowego, utytułowana tancerka z 20-letnim stażem tanecznym, ogromnym dorobkiem sukcesów  i długoletnią ogólnopolską i międzynarodową praktyką instruktorską z zakresu tańców karaibskich. Menadżer pierwszych w Polsce Międzynarodowych Targów Tańca SHOWEXPO w Targach Kielce. Orgnizator Krajowych Mistrzostw Polski - eliminacji do Mistrzostw Europy i Świata w Tańcach Par 2013. Sędzia I kategorii i Przewodnicząca komisji ds. Tańców Par Polskiego Związku Tańca Freestyle. Międzynarodowy Sędzia Tańca IDO. Posiada zawodową klasę taneczną A w tańcu disco-dance. Magister Pedagog (Resocjalizacja i Profilaktyka Społeczna) Instytutu Pedagogiki i Psychologii Akademii Świętokrzyskiej oraz absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej im. L. Różyckiego I stopnia w Kielcach.

Swoją przygodę z tańcem (taniec towarzyski, disco-dance, show-dance, hip hop) zaczęła w 1993r, uczestnicząc i odnosząc sukcesy w Krajowych Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Europy i Ogólnopolskich Turniejach Tańca.

Od 2006 roku specjalizuje się w tańcach kubańskich i karaibskich:

  • Salsa LA, NY
  • Bachata
  • Merengue
  • Zouk
  • Latin Jazz
Swój warsztat taneczny oraz wiedzę zdobywała i nieustannie szkoli u tancerzy takich jak: Eddie Torres, Melissa Rosado, Francisco Vazquez, Ania Chagowska, Super Mario, Roberto Bianchi, Antonio Berardi, Jasmina Berardi, Yamulee, Juan Matos, Adolfo Indacochea, Luis Vasquez, Johny Vasquez, Majusee, African Jet, Korke & Judith, Gosia Kulpa, Andrea & Silva, Fernando Sosa, Ismael Gutierez, Adilio Porto, Kadu Pires, Larissa Thayane, Pasty & Josta, Mafie Zouker, Evelyn & Xandy, Leo Becky, Wakko & Masha i wiele innych.

Michalina i jej partner Kamil, są prekursorami i pionierami Zouk Lambady w Polsce oraz Bachaty, Salsy, Latin Show i Merengue w Kielcach. Jako pierwsi w Polsce międzynarodowi instruktorzy Zouk, całe swoje doświadczenie oraz umiejętności zdobywane latami, poparte wieloma szkoleniami u najlepszych, przekazują miłośnikom tańca ucząc oraz występując na Międzynarodowych Festiwalach Tańca w Polsce i za granicą. Od 2008 roku pod nazwą ZOUK POLAND ZONE, tworzą polską scenę Zouk Lambady, organizując w Polsce warsztaty „Movimiento Zouk”. Jako instruktorzy wyróżniają się wyjątkowym poczuciem humoru, a największy nacisk na zajęciach kładą na użyteczność tańca, prowadzenie i podążanie w parze.

Osiągnięcia:
  • Dwukrotne Mistrzostwo Polski w Bachata (Gniezno'08 i Wołomin'09).
  • Vice Mistrzostwo Świata w Bachata (Moskwa'09).
  • Vice Mistrzostwo Świata w Salsie (Moskwa'09).
  • Mistrzostwo Świata w Zouk Lambada (Nauders'08).
  • Dwukrotny srebrny medal Międzynarodowego Grand Prix Salsy "Primavera Salsa Open" w Salsie LA.

W 2010 roku została nagrodzona przez Polskie Towarzystwo Taneczne Okręg Freestyle za wybitne osiągnięcia i propagowanie polskiego tańca w Europie i na Świecie.

Michalina od jest założycielką, trenerem i choreografem zespołu CANDELA TEAM, który ma na swoim koncie tytuły, m.in. wielokrotnych Mistrzów Polski oraz Świata.

Dla Michaliny najważniejszy jest profesjonalizm i świadomość ciała u tancerzy. Jest surowym i wymagającym trenerem, pod okiem, którego wielu tancerzy odniosło ogromne sukcesy i szkoli do dzisiaj swój warsztat taneczny.


© Candela Kielce 2011 - 2021 / Zouk Poland Zone 2011 - 2021 - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie oraz rozpowszechnianie materiałów zawartych na niniejszej stronie jest zabronione!
code by: codeplex.pl