Kalendarz Imprez

Czas na Zouk

Uwaga Uwaga! na specjalne życzenie otwieramy nową grupę P2 Zouka brazylijskiego w parach od podstaw. Zajęcia odbywać się będą w niedziele o 19.30 - 21.00. O 21.00 -22.30 odbywa się już grupa P1, do niej również można dołączyć, bo odbyły się dotychczas 2 zajęcia. Zapisy: biuro@candelakielce.pl lub pod numerem 888 509 939. Brak partnerki czy partnera nie dyskwalifikuje :) Zajęcia bowiem odbywają się na zasadach rotacji, tak, aby każdy mógł zatańczyć z każdym, szybciej ucząc się w ten sposób podążania i prowadzenia w tańcu.


ZOUK jest techniką bardzo sensualną, zmysłową, dającą ogromną świadomość i giętkość ciała. Taniec ten to przede wszystkim ruchy bioder oraz ramion zsynchronizowane w parze.To płynność ruchów rąk, ramion i nóg, a w szczególności zmysłowe krążenia głowy oraz liczne "head flicks" typowe dla partnerki. Zouk jest sexy, zmysłowy i piękny. Może być tańczony przez wszystkich, w każdym wieku i narodowości. Bardzo szybko rośnie jego popularność na całym świecie. Jest romantyczną i magiczną interpretacją słynnej Lambady.


Czym charakteryzuje się Zouk?
Dla obserwatora pierwszą rzeczą, którą widzi jest bliskość, w jakiej tancerze pozostają względem siebie. Ich ciała są dosłownie połączone w talii. Ruch jest w zasadzie dwuetapowy, tancerze przenoszą ciężar ciała z nogi na nogę, w rytm muzyki „doom-chick-chick". Połączenie ciał jest kluczem całego tańca. W pewnym sensie, jest to jeden ciągły ruch, tworzący hipnotyczny rytm.

Czym się wyróżnia?
Zouk daje tancerzom dużą swobodę i elastyczność, możliwość dostosowania ich stylu tańca do muzyki w danej chwili. Wiele tańców jest ograniczonych do konkretnego stylu muzyki, zouk wydaje się być wyjątkiem. Rytm "doom-chick-chick" nie jest rzadkością i można go znaleźć w wielu stylach muzycznych, takich jak R & B, Reggaeton, HipHop czy Pop. Wszystko to daje tancerzom zouk znacznie szerszy zakres muzyki do tańca, tym samym większą swobodę eksperymentowania i zabawy z rytmem. Prostota rytmu jest atrakcyjna dla tych, dla których rytm np. salsy jest zbyt niejasny.

Jak odróżnić zouk od innych stylów tańca?
Pojawienie się Zouk na arenie międzynarodowej zgrało się w czasie z upadkiem lambady. Lambada często określana jest jako "Zouk - Lambada”. Niektórzy uważają, że Lambada i Zouk są różnymi nazwami tego samego rytmu i tańca. Fakt, że zarówno zouk i lambada są tańczone blisko siebie, łatwo jednak je rozróżnić. Lambada składa się z trzech kroków, "chick-chick-doom," często określane jako "quick-quick-slow", a zouk z „doom-chick-chick”, „slow-quick-quick”. Zouk jest też często porównywany do tanga lub salsy. Różnice są jednak bardzo wyraźne. W tango połączone są górne części ciała pary, podczas gdy w zouk są one połączone w miednicy. Ruch prowadzący wychodzi z biodra, podczas gdy w tango i salsie prowadzenie jest przede wszystkim za pomocą rąk i górnej części tułowia.


 
Zapraszamy na zajęcia !!!


© Candela Kielce 2011 - 2020 / Zouk Poland Zone 2011 - 2020 - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie oraz rozpowszechnianie materiałów zawartych na niniejszej stronie jest zabronione!
code by: codeplex.pl